Facebook pixel, zo gebruik je hem voor jouw bedrijf!

Wat is de Facebook Pixel?

Je hebt er vast al wel eens van gehoord, maar was is dat ding nu eigenlijk. De Facebook Pixel is een hulpmiddel om meer inzicht te krijgen in je doelgroep en de effectiviteit van je advertenties. Door de code op je website te installeren kun je er nog beter voor zorgen dat je advertenties aan de juiste mensen worden getoond, kun je verkopen stimuleren en heb je nog meer grip op de resultaten van je advertenties. Hoe de Facebook Pixel precies werkt en hoe je deze concreet kunt gebruiken om je online zichtbaarheid te vergroten lees je hieronder.

Hoe werkt de Facebook Pixel precies

In je Facebook business manager kun je niet alleen je advertenties beheren, maar ook een Pixel aanmaken. Deze Facebook Pixel is eigenlijk niet meer als een stukje code dat je op je website plaatst, om Facebook meer informatie te geven over je website bezoekers. De code wordt dan gekoppeld aan je eigen Facebook advertentieaccount en registreert welke pagina’s worden bekeken door ingelogde Facebook-gebruikers. Op deze manier kun je jouw website gebruikers relevante informatie voorschotelen. Denk bijvoorbeeld aan bezoekers die bepaalde producten of diensten hebben bekeken.

Hoe kan je de Facebook Pixel inzetten voor jouw business?

Met de Facebook Pixel kun je achterhalen welke pagina’s een Facebook gebruiker op je website bezoekt. Op deze manier kan Facebook je helpen om gerichter te adverteren. Wij gebruiken deze gegevens vaak voor retargeting en het vinden van potentiële klanten.

Facebook Retargeting

Je kent het wel, je bent op zoek geweest naar een paar nieuwe sneakers en ineens krijg je alleen maar advertenties te zien van het bedrijf waar je hebt zitten kijken. Dit wordt ook wel retargeting van website bezoekers genoemd. Het lijkt dan net alsof al ons gedrag op internet wordt gevolgd, maar dat valt eigenlijk wel mee. Het principe is namelijk heel simpel. Via de Facebook Pixel kan Facebook ingelogde gebruikers namelijk koppelen aan de pagina’s die ze op jouw website hebben bezocht en daar kun jij je voordeel mee doen. Het is namelijk veel efficiënter om gericht te adverteren dan je budget over de balk te smijten. Als je dus advertenties voorbij ziet komen die niet relevant zijn of je maar blijven “volgen” dan is de retargeting niet goed ingezet.

facebook-advertenties

Potentiële klanten vinden

Op basis van je kennis van de markt kun je in je Facebook advertentieaccount doelgroepen maken, waar jij je op wilt richten. Heel handig, maar het kan nog veel gerichter. Facebook weet soms namelijk meer van je doelgroep dan je denkt. Zo weet Facebook wat voor interesses mensen hebben, maar ook of ze snel likes uitdelen, ergens op klikken of online producten kopen. Als je genoeg informatie verzameld hebt, kan Facebook je dus ook helpen om soortgelijke gebruikers te vinden. Zo kun je bijvoorbeeld op zoek gaan naar mensen die lijken op website bezoekers die een aankoop hebben gedaan in je webshop. Klinkt goed toch?

Hulp nodig met je Facebook Pixel?

Onze marketing gekkies en online specialisten helpen je graag op weg. Neem gewoon even contact op, vinden we leuk!

Gerelateerde artikelen

5 on-page optimalisaties die direct impact hebben op jouw SEO

3 veelgemaakte fouten bij het instellen van conversies in Google Ads

Wat is een landingspagina en waarom je er nu mee aan de slag wilt

De kracht van adverteren op Instagram. Dit is waarom je het niet wilt missen

Haal meer uit je social media

De impact van kleur op professioneel webdesign

Kennismaken onder het genot van een pittig bakkie.

Plan een bakkie

Zelf een project starten of kennismaken.

Zelf een project starten of gewoonweg benieuwd wat wij voor je kunnen betekenen? Neem dan even contact met ons op. Kies je favoriete bakkie en maak vrijblijvend kennis met ons team. 

Martien de Jong

Webdesigner en SEO expert

Deze digitale Bob Ross ontwerpt er alle dagen heerlijk op los. Hij brengt jouw ideeën tot leven en legt deze vast in een nieuwe styleguide, een brandbook of ontwerp van je nieuwe website of webshop. Verder helpt hij bedrijven hoger te scoren in Google en bouwt hij mee aan verschillende website en webshop projecten. 

De afgelopen periode heeft Martien de website ontworpen voor Brand New Coffee, de styleguide gemaakt voor Studio22, en de huisstijl ontwikkeld van Influencer Zoekmachine. Hij heeft daarnaast meegebouwd met de website voor Maus IT, Crooked Halo, Brand New Coffee.

Pip

Pip is de sfeer manager op kantoor. Met Pip op kantoor is geen dag hetzelfde. De ene dag slingert ze een knuffel naar je hoofd en de volgende dag kauwt ze de oplaadkabel van je laptop kapot. Ze heeft energie voor tien en zorgt ervoor dat we tijd maken voor een uitgebreide wandeling. Zo blijven we ook op drukke dagen fit en scherp!

Romy van Rossum

Junior designer en marketeer

Romy is onze grootste creatieveling. Of ze nu iets moet schetsen, ontwerpen of animeren ze draait er haar hand niet voor om. Zo brengt ze ideeën van klanten tot leven. Naast het ontwerpen van een logo of een complete huisstijl kun je bij haar ook terecht voor illustraties en animaties die aansluiten bij jouw wensen. Wat ze eigenlijk het leukste vind om te doen? Geen idee, dat moet je haar zelf maar eens vragen 😉.

Devi Jacobs

Website bouwer en trotse code nerd

Code koning Devi brengt ontwerpen tot leven met <html>, .javascript; en {css}. Zo heb je binnen no-time een prachtige nieuwe website, webshop of app. Coderen is niet het enige wat hij graag doet. Heeft hij nog wat tijd over, dan helpt hij je bij het opfrissen van je huisstijl of het ontwerpen van je nieuwe logo.

Devi heeft zich de laatste tijd bezig gehouden met het bouwen van de Brand New Coffee webshop waar ze heerlijke koffie middels abonnementen verkopen en het bouwen van de Influencer Zoekmachine. Hier kunnen influencers en bedrijven elkaar vinden, contact leggen en leuke samenwerkingen aangaan.

Eva Velers

Junior Online Marketeer

Als Junior Online Marketeer houd ik me vooral bezig met social media advertenties, Google Ads, SEO optimalisatie en content creatie. Lekker creatief bezig zijn, doe ik het liefst. Daarnaast leg ik als Twentenaar mijn Gelderlandse collega’s graag uit wat het verschil is tussen Twente en de Achterhoek. En hoe ik mijn Pittig Bakkie het liefst drink? Ik zeg geen nee tegen een sterke espresso of de welbekende ‘haver cappu’.

Iris Abbas

Social expert en eigenaar

Iris is onze super woman! Zij maakt technische verhalen voor iedereen begrijpelijk, geeft antwoord op al je online marketing vragen en is vaak je eerste aanspreekpunt bij Pittig Bakkie. Ook krijgt Iris energie van het adverteren op socials, e-mail marketing en het ontwerpen van reclame materiaal.

Als je iris vraagt wat ze de afgelopen periode heeft gedaan, is de kans groot dat ze je werk laat zien voor de volgende klanten: Baron Academy, Watts OneFlow, Sanne de Wit, Atama Solar Energy, Anytime Fitness.

Maarten Arts

SEO en SEA expert

Maarten is onze SEO en SEA expert. Hij weet alles van de grootste zoekmachine ter wereld en hoe jij die kunt inzetten voor je business. Met zijn internetgekkie imitaties, zorgt hij elke dag voor wat extra sfeer. Het bouwen van websites en inrichten van een succesvolle e-mail funnel kun je daarnaast ook met een gerust hart aan hem overlaten.

De laatste periode heeft hij werk gedaan voor Building Healthy Bodies, Local Touch Travel, Brand New Coffee, Mignon van de Bunt, Interieurwijfie.

Max Arts

Content Creator

Max is na zijn stageperiode blijven plakken en houdt zich vooral bezig met content creatie. Dit doet hij naast zijn opleiding mediavorming. Creatief bezig zijn is echt zijn passie. Of het nu gaat om het maken van designs op zijn computer of het bedenken van nieuwe wrapcombinaties tijdens de lunch. En een Pittig Bakkie lust hij ook, het liefst een cappuccino met een scheutje karamelsiroop.

Vivianne Maas

Office manager en designer

De energieke duizenpoot van ons kantoor. Vivianne is net een duracell konijntje, op werk hebben we nog niet gemerkt dat ze op gaat. Elke dag barst ze van de energie en zorgt ze ervoor dat alles op rolletjes loopt. Ze heeft de touwtjes stevig en handen en zorgt ervoor dat iedereen zijn werk op tijd klaar heeft. Naast al het regelwerk vind deze creatieveling het ook heerlijk om te ontwerpen.Â